Bardak Altlıklarım Nasıl?


Temizlik bezlerini unuttum sanmayın:) Unutulcak gibi değiller valla, değerlendirmemi bekleyen bir kocaman kutu var.

Bu sefer de, temizlik bezlerinden yaptığım bardak altlıkları ile karşınızdayım.

Biri çiçekli diğeri de düz iki renk temizlik bezini hasır örgüsü şeklinde birleştirdim. Böyle kalp şeklinde bardak altlıkları yaptım. İlk yaptığım çok büyük olunca onu çanta olarak kullanmaya karar verdim. Kullanmadığımız zamanlarda hepsinin bir arada durmasını sağlayan bir çantası da olmuş oldu.


8cm x 12cm dikdörtgenler kestim. Çay tabağı yardımı ile bir kenarlarını yuvarlattım. Sonra 2cm aralıklarla şeritlere böldüm ve iç içe geçirip kenarlarını diktim.


İlk yaptığım, 10cm x 15cm olan dikdörtgenler iyiki de büyük olmuş diyorum. Böylece onları bir araya toplayan çanta fikri çıkmış oldu ortaya. Kullanmadığımız zamanlarda bir arada durabilecekler.

Broş Yaptım


Motif aparatlarıyla yaptığım çiçeklerin ilki , broş olarak değerlendi. Çiçeğin sarkan iplerine boncukları, arkasına da iğneyi taktık mı broşumuz bu kadar kolay hazır hale geliyor.
Bu kolsuz keten bluzum hep çok sade gelmiştir bana. Uzun kolyelerle falan hareketlendiriyorum fakat bu sefer bir değişiklik yaptım ve bu broşla kullanmaya karar verdim. Bir süre de böyle kullanayım bakalım sıkılınca başka birşeyler uydururuz nasıl olsa:))

Yeni Şımarıklarımız Var:)

Yeni "şımarık"larla karşınızdayım:)) Fakat bu seferkileri ben yapmadım. Batuhan ve yeğenimiz İlayda yaptı.

Okullar açıkken bir an önce tatil olsun diye bakan çocuklar tatil zamanı sıkıntıdan okulu arar oldular. Ben de koydum önlerine temizlik bezlerini "hadi bakalım" dedim:)) Batuhan pek sevmiyor böyle faliyetleri fakat İlayda çok hevesli. Batuhan'da onun sayesinde bir kukla sahibi oldu:))

Yuvarlaklar kesip, ipe dizdiler. Ben de kafalarını ve şapkalarını yaptım böylece bir akşamlarını bilgisayardan ve televizyondan uzak geçirdiler.

Kendileri yaptığından herhalde çok sevdiler. Bu mavi şapkalı olan, Batuhan'ın yaptığı. Akşam baktım yastığının üstüne yatırmış öyle uyuyor:))Pembeli olan da İlayda'nın yaptığı. O'da çantasına asmak istediği için tepesinde kurdela var.

Yeni ekibimle birlikte, yeni projelerde, çok yakında tekrar görüşmek dileğiyle...

Bir Perde Daha

Balkon kapısına bir perde daha yaptım. Bu seferki gece temalı:) Bir önce yaptığım yağmurlu olanı görmeyen varsa buradan bakabilir.

Bu sefer siyah makrame ipiyle yaptım. Ay ve yıldızları yine oğlumun eski resim dosyasından kestik.
Balkon kapısında şık bir görüntü oluştururken, aynı zamanda sineklik görevi de görüyor. Denemenizi tavsiye ederim, görenlere çok ilginç geliyor.

Bir öncekini çift taraflı batlarla yapıştırmıştım. Sağlam olmadı, bir süre sonra düştü. Bu sefer aklıma yapışkanlı askılar geldi. İki köşesine bir de ortasına onlardan yapıştırdım. Şimdilik çok sağlam ve düzgün duruyor. Nasıl asarım diye düşünenlere çözüm olabilir belki.Bir tane daha var yaptığım fakat onun bitmesi biraz zaman alacak. Zor olduğundan değil malzemesini toplamak zaman istiyor. O da çok güzel oluyor, paylaşmak için bitmesini bekleyemeyeceğim galiba:)

Kolyem Nasıl?
Bu kolyeyi Avşa'dan almıştım. Normal zamanlarda çarşı pazar dolaşmaya pek vaktim olmadığından, böyle incik boncuklarımın çoğu gittiğim yerlerden:) Çok beğenerek aldım ve severek kullanıyorum. Bu işlerden anlayanlar için yapılabilecek bir model olduğu için paylaşmak istedim. Renkli kısmı sedefmiş, ben de gördüğümde o renklere hayran kalmıştım. Sonra asma yerinin makrame örgüsü olması da ilginç geldi.

Boşluk Doldurmaca:)


Motiflerin arasındaki boşlukları birkaç arkadaşım doldurmamı tavsiye etmişti. Aynı şekilde benim de gözüme batıyordu. Üç dört motif denedim söktüm en son buna karar verdim. Umarım olmuştur.
Aklımda bir kaç yeni fikir var ve uygulamak için sabırsızlanıyorum ama bu hafta sonu bol bol gezdiğimden pek fırsat bulamadım. Artık hafta arası fırsat bulduğum kadarıyla buralarda olmaya çalışacağım.

Tuniğimin Hayatını Kurtardım:)

İki gündür iş yerinde çok yoğunum. Sıcağında etkisiyle iyice baygın bir vaziyette geliyorum eve. Bu yüzden öksüz kaldı bloğum:) İlgilenemedim bir türlü. Bu bunaltıcı sıcağa inat yine de ufak tefek işlerle uğraşıyorum.
Uzun zamandır el atmamı bekleyen bir tuniğim vardı.
İpliklerinde kopmalar oldu ve ufak delikler oluştu.

Çok ince olduğundan diktiğimde de hoş durmadı.

Ben de çizgilerin üzerine siyah beyaz kurdeleri diktim. Hem delikleri hem de dikişleri sakladı.


Tuniğimi severek giymeye devam edeceğim. Atılmaktan kurtuldu. Sevdiğim giysilerden kolaylıkla ayrılamıyorum. Bu tuniğim de, en azından bir yaz daha idare eder diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Çantam Bitti:)


Çantamı akşam bitirdiğimi söylemiştim. Bugün de resimlerini çektim ve huzurlarınızda efendim:)
Bence sevimli bir çanta oldu. Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Lütfen çantaya bakın. Yanlardan görünen fazlalıklarımı görmeyin:)))
Motifin yakından görünüşünü istemişti arkadaşlarım. Burda da onu çekmeye çalıştım.
Bu da çantamın arkası.

Açma Halkalarını Biriktirmeye Devam

Burada gördüğüm açma halkalarından yapılan çiçekleri çok beğendiğimi daha önce de yazmıştım. Bu seferkileri ben denedim. Sarı beyaz papatya gibi oldu. Bunlardan ne yapacağımı merak edenler varsa yarını beklemek zorundalar:))) Yarın olmazsa öbür gün, o da olmazsa haftaya, bilemedin en geç bir aya kalmaz burada:)))) ("Avrupa Yakası"nı özleyeceğiz)