Fikrimühim ve Selva MakarnaSelva Makarnacı geldi hanıımmm

Hepsini yapayım deneyeyim

Hangisi en güzeli söyleyeyim

Ne de olsa ben Fikrimühimim.

Bu eşsiz!!! mısralardan sonra, bir başka nadide eser olan "Yağdı yağmur, çaktı şimşek" ile başlayan mısraları kendime göre uyarladım:)))

Bugün, "Akşama ne yemek yapayım?" diye kafamda tilkilerin dolaştığı anda geldi, Selva makarnalarım. O yüzden hem beni bu düşünceden kurtardığı için hem de fikrimühim olduğumu hissettirdiği için iki kere mutlu oldum.


Eşim bir dönem Selva Makarna'nın dağıtımını yapan bir şirkette çalıştığından yabancı değilim bu markaya. Kalitesini daha o dönemde eşimden sık sık duyduğumdan severek kullanırdım. Tek şikayetim her markette bullunmaması, pazarlamasının iyi yapılmamasıydı. Bu son kampanyaları ile buna da çözüm buldular sanırım.

Titizlikle yerleştirildiği belli olan çok şık bir kutunun içinde geldi. (Bu kutu da en kısa zamanda değerlendirilecek ve biraz daha süslü bir halde karşınıza tekrar gelecek merak etmeyin)


İçinde,

MühimKampanya il ilgili mektup,

MühimKampanyanın nasıl işlediğini anlatan MühimKlavuz,

Selva yemek kitabı,

2 Adet Selva Ziyafet Sofrası,

1 Adet Selva Salata Keyfi,

1 Adet Selva Çorba Sefası vardı.

Resimde bir paketi eksik görüyorsunuz. Resimleri eve gelince çektim. Ziyafet Sofrası Bukle'yi işyerindeki aşçımıza verdim. Yarın öğle yemeğinde tariflerden birini deneyecek ve iş arkadaşlarımla birlikte deneyeceğiz. Yarın onu da paylaşmak istiyorum.


İlk önce mektubu ve klavuzu okudum, ondan sonra da yemek kitabını aldım elime. Alış o alış:))) Kitapta makarna tariflerinden başka, makarna pişirme ve sağlıklı beslenmeyle ilgili pratik bilgiler, makarnanın tarihçesi gibi ilginç ve faydalı bilgiler de var. Tariflere baktıktan sonra da "Acaba ilk önce hangisini yapsam" telaşı başladı bende. Özellikle Fırında Makarna Kebabı en kısa zamanda yapılacak bizim evde. En sonunda Selva'nın kampanyası "Ne yavan, ne yabancı" ya ters düşmeyecek fakat yemek kitabında da olmayan değişik bir lezzet denemeye karar verdim.
"Şakşukalı Selva Makarna"
Kendim yaptım diye söylemiyorum, vallahi süper bir lezzet oldu:))) Bu yazıyı okuyup, deneyen Selva Makarna yetkilileri olursa kafalarını duvarlara vuracaklar "Neden bu bizim aklımıza gelmedi" diye:)))) Patentini almak için yarın başvuruda bulunmayı düşünüyorum:)))


Malzemeler:

2 küçük boy patlıcan

5-6 adet çarlison biber

4 adet küçük domates

4-5 diş sarımsak

tuz

nane


Yapılışı:

Patlıcanları ve biberleri küçük küçük doğruyoruz. Bunları yağda ayrı ayrı kızartıyoruz. Çok az kızarttığımız patlıcanları ve biberleri küçük bir tencereye alıyoruz. İçine domatesleri rendeliyor ve sarımsakları küçük küçük doğruyoruz. Tuzunu da koyup 8-10 dakika kavuruyoruz. Pişmesine yakın biraz da nane ilave ediyoruz. Haşladığımız Selva Makarna Salata Keyfi Kısa Kalem ile birlikte tabağa koyuyoruz. Makarnaların üzerine de biraz nane serpip servis yapıyoruz.
Resimlerini çekmek için hazırladım, çektimde. Sonra bir de tadına bakayım bakalım nasıl olmuş dedim. Sonra da o koca tabağı bitirdim, ben aslında akşamları çok yememeye çalışıyorum ama bunun tadına dayanamadım.

Eşim zaten makarnayı da şakşukayı da ayrı ayrı çok sever. O yüzden ikisinin birbirine çok yakıştığını söyleyerek yedi bitirdi:)) Selva Makarna'ya da bir gönül bağı olduğundan çok beğendi.


Oğlumun her zamanki gibi biraz acelesi olduğundan (oyunlar kaçıyor ya bilgisayardan onları yakalayacak) "güzel olmuş" demekle yetindi. Fakat şu kadarını söyleyeyim, patlıcan yemeyen çocuk Selva Makarna'nın hatrına tabağında tek lokma bırakmadı:)

En kısa zamanda yeni tarifleri paylaşmak umuduyla...

Selva Makarna'ya ve Fikrimühim'e teşekkürler.

3 yorum:

lemaninignesinden dedi ki...

canım özel bir soru fikri mühim üyeliği ücretlimi özel bir şartı varmı bende düşünmüştüm nedense olmadım önerirmisin bana yazarsan memnun olurum

Ayça dedi ki...

Çok alemsin :) Selva'nın yetkililerine bence sen bildir, alsınlar yemek tarifleri arasına :D Sana da telifini ödesinler artık :) Ben de beklemekteyim Selva'nın paketini, bakalım ne zaman gelecek :)

Bizim Gibiler dedi ki...

lemancım Fikrimühim'e katılabilmen için ücretde şatda yok. Ben de yeni üye oldum ve makarnalar ilk denediğim ürünler çok memnun kaldım öneririm.

Ayçacım iyi fikir valla dur bir mail atayım Selva yetkililerine:)) En kısa zamanda gelir umarım, süper:)

:a: :b: :c: :d: :e: :f: :g: :h: :i: :j: :k: :l: :m: :n:
Yorum Gönder